Opcje przeglądania
Producent
Kolekcja
Cena
  • od
    do

Kamizelki

Kamizelki samochodowe są elementem zwiększającym bezpieczeństwo. Ich główną funkcją jest poprawa widoczności użytkowników dróg. Kamizelka do auta nie jest przeznaczona wyłącznie dla kierowców, ale też dla pieszych, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg elektrycznych. Choć kamizelka odblaskowa samochodowa nie jest wymaganym przez polskie prawo elementem wyposażenia auta, to warto się w nią zaopatrzyć dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Zalety posiadania kamizelki odblaskowej

Korzyści stosowania kamizelki odblaskowej to:

  • Lepsza widoczność dla innych uczestników ruchu - kamizelki zwiększają szanse na zauważenie użytkownika drogi przez kierowców. Intensywnie odbijają światło, dzięki czemu nawet przy słabym oświetleniu osoba w nią ubrana jest lepiej widoczna.
  • Zmniejszenie ryzyka wypadków - lepsza widoczność przekłada się na zmniejszenie ryzyka potencjalnych kolizji i wypadków drogowych. Kierowcy mają więcej czasu na zareagowanie na obecność pieszego lub rowerzysty, co może uratować życie lub zapobiec poważnym obrażeniom.
  • Zgodność z wymogami prawnymi - w wielu krajach kamizelki odblaskowe są obowiązkowe, zwłaszcza przy poruszaniu się po drogach poza obszarami zabudowanymi lub w nocy.

Kamizelka odblaskowa w samochodzie

Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się kamizelka samochodowa. Warto ją włożyć w przypadku awarii pojazdu, wypadku drogowego. Z tego względu warto rozważyć zakup kamizelki do samochodu, żeby być przygotowanym na nieprzewidziane sytuacje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl